Śmierć bliskiej osoby nigdy nie jest dla nas łatwy doświadczeniem. Zwłaszcza jeśli doszło do niej nagle, a zmarły nie chorował, wielu osobom ciężko jest dojść do siebie i wrócić do codziennych sprawa. Jednak to właśnie na barkach najbliższych spoczywa organizacja ceremonii pogrzebowej oraz wszystkich formalności związanych z pogrzebem. Na szczęście na rynku działają firmy, które świadczą kompleksowe usługi pogrzebowe i mogą okazać się dla nas ogromnym wsparciem w całym tym przedsięwzięciu.

 

Kompleksowe usługi pogrzebowe w Łodzi

Organizacja ceremonii pogrzebowej, zapewnienie oprawy muzycznej czy możliwość wyboru trumny już dawno przestały być jedyną formą wsparcia, jakie oferują zakłady pogrzebowe. Spraw do załatwienia po śmierci bliskiej osoby jest bardzo wiele, nic zatem dziwnego, że chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, tego typu przedsiębiorstwa poszerzają zakres usług. Co jeszcze zatem zaliczymy do kompleksowych usług pogrzebowych? Załatwienie wszelkich formalności związanych z pogrzebem, przeprowadzanie kremacji, transport zmarłej osoby z dowolnego miejsca, a także chłodnie do przechowywania ciał. W tym aspekcie liczy się szybkość działania oraz mobilność. Dlatego, aby oferować najwyższy poziom usług, dobre zakłady pogrzebowe działają 7 dni w tygodniu i zapewniają organizację ceremonii pogrzebowych na terenie całego kraju. Ogromnym udogodnieniem jest również możliwość bezgotówkowego rozliczenia pogrzebu, czyli rozliczenie bezpośrednio przez ZUS lub KRUS.

Co zostaje po naszej stronie

 

Jeśli znajdziemy zaufany i sprawdzony zakład pogrzebowy, nie musimy martwić się, zbyt wieloma sprawami. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby uzyskać od lekarza kartę zgonu, która umożliwia odbiór z Urzędu Stanu Cywilnego aktu zgonu. Taki dokument pozwala na transport zwłok we wskazane miejsce. Po naszej stronie pozostaje zatem odbiór tego dokumentu oraz telefon do zakładu pogrzebowego. Resztę formalności załatwią nasi zaufani powiernicy. Na ostatnim etapie przyjdzie nam podjąć jeszcze decyzję odnośnie do trumny i wieńca. Jednak z całą pewnością w tym również mogą pomóc nam specjaliści.

 

Jak wybrać najlepszy zakład

 

Jeśli chcemy mieć pewność, że dany zakład pogrzebowy pod każdym względem spełni nasze oczekiwania, dobrze jest wybrać go w pełni przemyślany sposób. Warto sprawdzić opinie na jego temat w internecie, a także zbadać zakres oferowanych usług. Im bardziej kompleksowa oferta, tym lepiej. Przykładem zaufanej firmy, która podchodzi indywidualnie do swoich klientów jest Ewiśniewska Usługi PogrzeboweWybierając to miejsce, możemy mieć pewność, że podejmujemy dobrą decyzję.

 

Reasumując, śmierć bliskich osób to ciężkie i trudne doświadczenie. Aby ułatwić sobie załatwienie wszystkich formalności, dobrze jest znaleźć zaufany i sprawdzony zakład pogrzebowy, który zapewni nam kompleksową pomoc, przez co umożliwimy sobie spokojne dojście do siebie w okresie żałoby.