Trumny Łodź, Zakład Pogrzebowy Ewiśniewska

Trumny Łodź, Zakład Pogrzebowy Ewiśniewska

Szukasz Trumny w Łodzi ?

Wybór trumny w zakładzie pogrzebowym E. Wiśniewska z Łodzi może być bardzo kłopotliwy. Jest wiele modeli  trumien o różnych przeznaczeniach, zadecydować trzeba nie tylko o rodzaju materiału, ale również kształcie i wyściełającej tkaninie. Poszukując bardziej wytwornych rozwiązań, można postawić na złote lub srebrne okucia. Trumnę warto dopasować nie tylko rozmiarami – może odpowiadać też gustowi i osobowości człowieka, który odszedł.

Czym się kierować podczas wyboru trumny w Łodzi ?

Obecnie kiedyś powszechnie spotykane trumny metalowe są rzadko widywane. Trumny metalowe natomiast zakład pogrzebowy E. Wiśniewska używa do przewozu zwłok z zagranicy m.in. do Łodzi. To rozwiązanie znacznie droższe od trumien drewnianych. Jeśli transport odbywa się samolotem, to trumna powinna być dodatkowo zamykana na klucz. Niezwykle przygnębiający jest fakt, że czasem pożegnać się trzeba w zakładzie pogrzebowym E. Wiśniewska z Łodzi także z dzieckiem. Istnieją specjalne trumny dziecięce, które mają bardzo mały rozmiar.

Trumny kremacyjne Łódź

Wyróżnić można także trumny kremacyjne w zakładzie pogrzebowym z Łodzi E. Wiśiewska. Do ich zbudowania używa się drewna sosnowego, twardej tektury, a nawet wikliny. Taka trumna nie może mieć zdobień ani być lakierowana. Nie wkłada się do niej pamiątek zmarłego. Trumna wiklinowa może być oryginalnym rozwiązaniem również podczas tradycyjnego pochówku. Jest znacznie tańsza niż jej drewniane odpowiedniki, a przy tym lekka i ekologiczna. Powstaje z surowców odnawialnych i szybko ulega rozkładowi.

Klasyczne trumny pogrzebowe w Łodzi

Do produkcji tradycyjnych trumien najczęściej drewnianych stosuje się dąb, olchę, buk, sosnę i wiele innych gatunków drzew. Różnią się kolorem, wagą i wytrzymałością. Na specjalne życzenie wybrać można także bardziej egzotyczny rodzaj drewna na trumny jak choćby heban. Zakład pogrzebowy E. Wiśniewska z Łodzi wskazuje, ze trumny z drewna dębowego są szczególnie popularne. Głownie za sprawą struktury drzewa są one bardziej trwałe. Do wyściełania wnętrza trumny zwykle używa się aksamitu, jednak coraz częściej stawia się również na atłas. Dawniej często spod wieka wystawał ozdobny kawałek falbany zakończony koronką. To rozwiązanie nadal funkcjonuje, jednak z upływem czasu traci na popularności. Obecnie celuje się przede wszystkim w minimalizm i prostą elegancję.trumny